У Рівному планують прокласти близько 75 кілометрів велодоріжок

У Рівному планують прокласти близько 75 кілометрів велосипедних доріжок. 

Як зазначив заступник начальника управління ЖКГ обласного центру Володимир Лап'юк, перші смуги для двоколісного транспорту з’являться в результаті розширення вулиць Уласа Самчука та Буковинської, передає Голосно

«До того ж зараз на коригуванні знаходиться проект з реконструкції вулиці Набережної, від Проспекту Миру до памп-треку - "Зелена стежка", де також планується облаштувати велодоріжки, - розповідає чиновник. - На виконання цих робіт бюджетом передбачено 700 тисяч гривень».

За словами завідувача кафедри Міського будівництва і господарства НУВГП Олександра Ткачука, у Рівному необхідно прокласти близько тридцяти велошляхів. 

«Зараз на балансі обласного центру знаходиться 300 кілометрів доріг, - говорить фахівець. – Повинна бути вироблена єдина політика щодо облаштування автошляхів, на більшості з яких мають з’явитися велосмуги».

Для Рівного, жителі якого живуть на 4-5 км віддаленості від центру, велосипед є одним із пріоритетних видів транспорту, переконаний координатор ГІ "Рівне велосипедне" Сергій Ковальчук.

«Ми просуваємо нове європейське бачення міського простору, де організований безпечний і комфортний рух для всіх видів транспорту, - пояснює активіст. - Дехто говорить, що для велодоріжок немає місця, але варто згадати європейські міста з ущільненою історичною забудовою, де вулички вузенькі навіть для автотранспорту».

У Рівного є ресурси для розвитку громадського транспорту, пішохідної та велоінфраструктури, наголошує Сергій Ковальчук. 

Джерело: https://ecotown.com.ua