Шлях до успіху

 САМЕ СЬОГОДНІ        Дейл Карнегі (маніфест на кожен день, кожному)

 1. Саме сьогодні я буду щасливий. Це означає, що я слідом за Аврамом Лінкольном скажу собі: “Більшість з нас щасливі рівно настільки, наскільки хочуть бути щасливими”. Щастя виходить зсередини, зовнішні подразники не мають до нього жодного відношення.
 2. Саме сьогодні я буду рахуватися тільки з тим, що є насправді, і не стану змушувати навколишній світ рахуватися з моїми бажаннями. Я буду приймати мою родину, мою роботу і мою долю такими, якими вони є, і постараюся відповідати їм.
 3. Саме сьогодні я подбаю про свій організм. Я зміцню його фізичними вправами, дбайливим ставленням до свого тіла, правильним харчуванням. Я припиню обтяжувати його шкідливими надмірностями. Я хочу зробити його ідеальною машиною для виконання моїх потреб.
 4. Саме сьогодні я постараюся розвинути свій інтелект. Я постараюся дізнатися що-небудь цінне. Я змушу свій мозок працювати і прочитаю що-небудь таке, що вимагає розумової напруги і концентрації думки.
 5. Саме сьогодні я займуся вдосконаленням своєї душі. Для цього від мене буде потрібно три вчинки. Я зроблю кому-небудь приємне, але так, щоб про це ніхто не дізнався. І я зроблю дві справи, які мені страшенно не хочеться робити, – просто заради тренування волі, як говорив Вільям Джеймс.
 6. Саме сьогодні я постараюся бути приємною у всіх відносинах людиною. Я подбаю про свій зовнішній вигляд, постараюся трохи краще одягтися, пом’якше говорити і ввічливіше поводитись з оточуючими, бути щедрим на похвалу, утримуватися від критики і причіпок до оточуючих – і, звичайно, від повчань когось на шлях істинний.
 7. Саме сьогодні я постараюся жити тільки одним днем, утримуючись від навали на себе відразу всіх своїх проблем. За ці дванадцять годин я можу зробити кілька конкретних справ, самих важливих на сьогодні, які, залиш я їх на потім, мучили б мене все життя.
 8. Саме сьогодні я складу собі розклад дня. Я напишу, що мені потрібно буде робити в кожну певну годину. Може бути, мені й не вдасться суворо слідувати цьому розкладу, але, принаймні, воно позбавить мене від двох найлютіших лих на світі – поспіху і нерішучості.
 9. Саме сьогодні я виділю півгодини для відпочинку та релаксації. Добре, якщо в ці спокійні півгодини я іноді буду думати про Бога – це додасть моєму життю відчуття перспективи.
 10. Саме сьогодні я припиню боятися. Найменше я буду боятися бути щасливим, боятися насолоджуватися всім прекрасним, що є в цьому світі; уникну боятися любити і вірити в те, що мене теж люблять. Я буду думати і діяти, як щаслива людина – і я відчую себе щасливим.
 
 

12 причин, чому ви ніколи не повинні здаватися.

 
 1. Поки ви живі, все можливо. Єдиною поважною причиною, по якій ви можете здатися, є ваша смерть. До тих пір, поки ви живі (здорові й вільні), у вас є вибір, щоб здійснювати спроби до остаточного успіху.
 2. Будьте реалістами. Імовірність освоєння чогось з першого разу дуже мала. Все вимагає часу, щоб цьому навчитися, і ви будете робити помилки. Вчіться на них.
 3. Ви сильні. Ви сильніші, ніж ви думаєте. Однієї маленької невдачі недостатньо, щоб зупинити вас в процесі досягнення свого успіху. Недостатньо буде також і 10, і 100, і 1000 невдач.
 4. Проявіть себе. Якщо ви не хочете бути відомим, як хтось інший, то це слабкість, і говорить про те, що ви здаєтеся. Виходьте і показуйте себе решті світу, а також самому собі. Ви можете і доб’єтеся того, що мали намір зробити. Ви зазнаєте невдачі тільки тоді, коли здастеся.
 5. Робилося це раніше? Якщо хтось інший зміг зробити це, то зможете і ви. Навіть якщо тільки одна людина в світі зуміла досягти того, чого бажаєте ви. Це має стати достатньою причиною для вас, щоб ніколи не здаватися.
 6. Вірте в свої мрії. Не зраджуйте самого себе. У житті буває багато людей, які говорять вам, що ви хочете досягти неможливого. Не дозволяйте нікому зруйнувати свої мрії.
 7. Ваша сім’я і друзі. Дозвольте людям, яких ви любите, стати вашими натхненниками на те, щоб продовжувати наполегливо рухатися далі. Можливо, вам потрібно буде спробувати подивитися з іншої точки зору, більше вчитися, більше практикуватися, але ніколи не здавайтеся.
 8. Є люди в гіршому становищі, ніж ви. Прямо зараз є багато людей, які перебувають у гіршій ситуації і в гірших умовах навколишнього середовища, ніж ви зараз. Хотіли б ви відмовитися від пробіжки в 5 кілометрів? Подумайте про людей, які не в змозі навіть ходити, і як багато вони були б готові віддати за можливість пробігати по 5 кілометрів щодня.
 9. Покращуйте наш світ. Коли ви досягнете всього, чого мали намір досягти, ви можете використовувати свій успіх, щоб здійснювати зміни у світі чи в житті окремих людей.
 10. Ви заслуговуєте щастя. Ніколи не дозволяйте нікому говорити вам протилежне. Ви заслуговуєте на щастя і заслуговуєте успіху. Зберігайте цей настрій і ніколи не здавайтеся, поки не досягнете свого пункту призначення.
 11. Надихайте інших. Служіть джерелом натхнення для інших, відмовляючись здаватися. Хто знає, чого може досягти хтось інший через те, що ви самі ніколи не здавалися, і тим самим надихнули інших не здаватися.
 12. Ви вже так близько. Найчастіше, коли ви відчуваєте, що хочете здатися, ви знаходитесь так близько до того, щоб зробити величезний прорив. У будь-який момент свого часу ви завжди знаходитеся лише на волосок від успіху.