Україна стала найбільшим експортером пшениці в ЄС

Україна з початку 2015/2016 маркетингового року (МР, липень 2015 - червень 2016 рр.) експортувала до Європейського Союзу 1,637 млн тонн пшениці, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі ‒ торговий представник України Наталія Микольська.

«За даними наших партнерів у Гендиректораті Єврокомісії, в поточному МР, який почався 1 липня 2015 року та триватиме до 30 червня 2016 року, Україна є найбільшим імпортером пшениці в ЄС. Вже завезено 1,637 млн тонн, або 49% від загального обсягу імпорту в ЄС, за цим показником ми випередили США, Канаду і РФ разом узятих», ‒ сказала вона.

За словами заступника міністра, в офіційному журналі Євросоюзу опубліковано Імплементаційний регламент Єврокомісії 2016/876, згідно з яким вводяться коефіцієнти розподілу при отриманні ліцензій на імпорт пшениці з України.

Микольська пояснила, що це означає, що Україна вичерпала квоту на експорт пшениці в ЄС у розмірі 950 тис. тонн. «У той же час, і це дуже важливо, це не означає, що наш експорт зерна пшениці в ЄС зупиняється. Поставки будуть продовжуватися як у рамках глобальної квоти ЄС на зернові, так і поза квотами», ‒ написала вона.

Микольська зазначила, що МЕРТ спільно з Мінагропродом, офісом віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством закордонних справ веде діалог про додаткову лібералізацію доступу на ринок ЄС.

Джерело: Forbes